Higiēna
Mutes dobuma veselībai visnozīmīgākā ir regulāra zobu tīrīšana un diegošana. Tomēr ne vienmēr iespējams notīrīt visu sakrājušos aplikumu, kas laika gaitā pārvēršas zobakmenī.
Zobu higiēna ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāliem instrumentiem tiek notīrīts bakteriāls aplikums un zobakmens visā mutes dobumā, pat visgrūtāk aizsniedzamajās vietās. Tā ir nepieciešama, lai ilgtermiņā saglabātu veselus, baltus zobus, lai būtu svaiga elpa un veselīgas smaganas.
Starp zobiem un pie smaganām ir vietas, kurām mājas apstākļos ir grūti vai pat neiespējami piekļūt. Vietās, kur regulāri paliek uztura atliekas, zobu aplikums mineralizējas un pārvēršas par zobakmeni. Zobu aplikums un zobakmens apdraud gan zobu, gan smaganu veselību. Liels mikroorganismu daudzums to sastāvā rada labvēlīgu vidi kariesa un gingivīta (smaganu iekaisuma) attīstībai. Tāpēc profesionālu zobu higiēnu ir ieteicams veikt reizi pusgadā.
Zobu higiēnists, strādājot ar palielinājumu, veic pilnu mutes dobuma higiēnu jeb tīrīšanu, kā arī dod padomus, ar kādiem līdzekļiem un tehniku var veiksmīgi tikt klāt grūti aizsniedzamām vietām un uzlabot mutes dobuma higiēnu.